DN-D4500MK2

I. Opis

Celem i pragnieniem każdego DJa, niezależnie od tego jakiego nośnika danych używa, jest rozkołysanie tłumu i zapewnienie publice świetnej zabawy. Nie ma znaczenia czy korzysta on z wysokiej jakości mp3 (320kbps), standardowych płyt CD czy odtwarza muzykę z nośnika USB, DN-D4500MK2 oferuje niemal nieograniczone możliwości.

Urządzenie zapewnia dwie płynne pętle z regulacją punktu końcowego pętli B Trim dla perfekcyjnego miksowania oraz dwa przyciski Hot start umożliwiające natychmiastowe odtwarzanie określonego wcześniej momentu w utworze. Nowy model posiada również funkcję Cue Stutter, zakresy regulacji prędkości odtwarzania od 4 do 100% oraz efekt powolnego zatrzymania talerza (Brake) z regulowanym czasem działania. Kolejnym atutem odtwarzacza jest funkcja Key Adjust, dzięki której możliwa jest zmiana tempa utworu bez zmiany samej tonacji.

Czy w ogóle istnieje potrzeba unowocześniania technologii opartych na CD? Na bezkonkurencyjność modelu DN-D4500 pierwotnie składały się takie cechy jak zdolność dostarczenia użytkownikowi niebywałej elastyczności źródeł multimedialnych, łatwość użytkowania, solidna jakość wykonania i trwała obudowa, która z pewnością przetrwałaby częste podróże, które są nieodłączną częścią pracy mobilnego DJa. DN-D4500 stał się produktem cenionym przez najbardziej wymagających DJów, którzy do wykonywania swojego zawodu potrzebowali wytrzymałego, solidnego narzędzia. Czy cokolwiek wymagało więc poprawy? Odpowiedź na to pytanie była zawsze taka sama ? niemalże doskonałemu modelowi DN-D4500 brakowało jedynie integracji z USB. DN-D4500MK2 połączył więc w sobie wszystkie najprzydatniejsze funkcje profesjonalnego narzędzia DJskiego. Zapewniając szereg najlepszych DJskich rozwiązań, odtwarzacz potwierdza niezawodność firmy Denon (obecnie Denon DJ). MK2 posiada dwa porty USB umożliwiające podłączenie urządzeń pamięci masowej zawierających cyfrowe pliki muzyczne. Jedno z gniazd służy głównie do podłączania pendrive’ów i znajduje się w panelu przednim, co umożliwia łatwy dostęp. Drugie gniazdo natomiast umieszczone jest w tylnej części urządzenia i dopasowane do większych dysków USB, które razem z urządzeniem mogą zostać zamontowane na przykład w walizce transportowej. Według magazynu Pro Mobile, DN-D4500MK2 to prosty w obsłudze, a zarazem niezwykle trwały odtwarzacz CD. Urządzenie zyskało miano kolejnego niezawodnego i godnego zaufania produktu firmy Denon. DN-D4500MK2 łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy doskonałego narzędzia DJskiego. Wiele z przydatnych funkcji dotychczas oferowanych na rynku przez Denon DJ zostało unowocześnionych, zachowując jednocześnie swoje najcenniejsze cechy. Dzięki temu, każdy mobilny DJ może wciąż korzystać ze swoich zasobów płytowych, intuicyjnie kontrolować swoje miksy oraz korzystać z możliwości cyfrowego przechowywania swojej muzyki. Wszystkie te funkcje dostępne są teraz w jednym urządzeniu, po to by sprostać wymaganiom pracy profesjonalnego DJa.

II. Główne cechy:

– Odtwarzanie audio z nośników USB (AAC, AIFF, MP3, WAV)
– Odtwarzanie MP3 (CBR/VBR) do 320kbps
– System wyszukiwania plików MP3
– Kompatybilny z CD Text / informacjami w tagach ID3
– Odtwarzanie płyt CD-R/RW
– 2 Hot Starty/Stutter na napęd
– 2 płynne pętle na każdy napęd z regulacją punktu końcowego
– Podświetlone przyciski oraz kieszeń na płyty do pracy w środowiskach o niskim poziomie oświetlenia.
– Funkcja CD Memo (do 1000 punktów)
– Natychmiastowe rozpoczęcie odtwarzania po włączeniu zasilania (Power on Playback)
– Relay Playback (z funkcją nakładania)
– Pitch Control : ?4.0/10.0/16.0/24.0/50.0/100.0%(CD), ?4.0/10.0/16.0%(MP3)
– Funkcja zatrzymania talerza (Jog Bend): ?99% maks.
– Funkcja Key Adjust
– E.O.M. (ostrzeżenie o końcu ścieżki)
– Funkcja Brake
– Automatyczny licznik BPM
– Pamięć zabezpieczająca przed wstrząsami (Audio CD: 20 sek., MP3: 100 sek.)
– Fader Start
– Wyświetlacz segmentowy
– Natychmiastowy start
– Pokrętło wyboru ścieżki
– Funkcja Sleep

III. Zdjęcie