MC6000MK2

I. Opis

Karta katalogowa do pobrania (PDF)

Denon DJ MC6000MK2 to urządzenie nowej generacji – flagowy, profesjonalny kontroler MIDI z cyfrowym mikserem. Wąska obudowa typu table-top i solidna, stalowa konstrukcja tego modelu zaprojektowana została by służyć zarówno współczesnym DJom klubowym, jak i tym mobilnym. Ten innowacyjny produkt łączy w sobie 4-kanałowy/8-wejściowy, działający w czasie rzeczywistym system Matrix z 24-bitowym, wyróżniającym się w swojej klasie, cyfrowym i analogowym interfejsem audio. To drugie wcielenie niezawodnego kontrolera MC6000 gotowe jest do współpracy z dołączonym w zestawie oprogramowaniem Serato DJ Intro (z możliwością bezpłatnej aktualizacji do pełnej wersji Serato DJ) i jest w pełni zgodny z MIDI, dzięki czemu współpracuje z oprogramowaniem innych firm z dostarczonym lub stworzonym mapowaniem.

Dzięki funkcjonalności Dual-Deck MC6000MK2 oferuje całą gamę możliwości miksowania z czterech decków. Górny panel wyposażony jest we wszystkie najważniejsze klawisze transportu, pitch, EQ, pętle, hot-cue/sampler, nawigację oraz przyciski FX ? rozmieszczone ergonomicznie aby zapewnić perfekcyjne i bezbłędne występy na żywo. Już teraz dzięki opcjonalnej wtyczce Serato Video DJe mogą również skorzystać z atrakcyjnej opcji miksowania wideo i dodać wizualizacje do miksowanych utworów.  Funkcja ta daje możliwość manipulacji odtwarzaniem obrazu w dokładnie taki sam sposób jak dźwiękiem.

Aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających DJów, to wszechstronne urządzenie będące jednocześnie kontrolerem aplikacji DJskich i niezależnym mikserem cyfrowym przystosowane jest do mnóstwa różnych opcji połączeń.
Przemyślany i podświetlany interfejs gwarantuje DJom pewność, że wszystkie fadery, pokrętła i przyciski znajdują się dokładnie tam gdzie powinny ? pozwalając im skupić się tylko i wyłącznie na występie. Górny panel urządzenia zapewnia prostotę i efektywność podczas korzystania z Serato Intro, umożliwiając dostęp do cieszących się popularnością funkcji ?Roll?, ?Sensor? i ?Slip?. Tryb widoku ekranu taki jak ?Panel?, ?View?, ?Area? czy ?List? może zostać błyskawicznie zmieniony za pomocą specjalnych przycisków. Ponadto MC6000MK2 posiada teraz cztery niezależne przyciski wyboru warstwy, dzięki czemu można precyzyjnie wybrać właściwy deck/utwór.

Funkcja nagrywania i odtwarzania w MC6000MK2 jest możliwa dzięki rzeczywistym wejściom liniowym 1/2 dostępnym w trybie PC, który pozwala podłączyć komputery Mac i PC.

Nowy, ulepszony model wyposażony został w dodatkowe funkcje sterowania, zaczynając od potencjometru Beats Parameter (przeznaczonego do zmiany charakterystyki beatu) przez przycisk FX Tap (do dodania danych BPM), trybu zmiany FX, a kończąc na 8 przyciskach Assign przeznaczonych do płynnej i wszechstronnej kontroli efektów.

MC6000MK2 oferuje również podwójne symetryczne wejścia mikrofonowe (z niezależnym echo FX oraz EQ). Profesjonalne symetryczne i niesymetryczne wyjścia audio zapewniają światowej klasy jakość dźwięku, niezależnie od tego czy chodzi o audycję radiową na żywo, kameralną domówkę czy występ na ogromnej festiwalowej scenie. Umożliwiając dowolne mapowanie MIDI, model MC6000MK2 oferuje nieograniczone możliwości współpracy z każdym oprogramowaniem DJskim. Od początku gotowy do obsługi takich programów jak Serato DJ, Virtual DJ oraz Mixvibes Cross. Denon DJ dostarcza również mapowania zapewniające kompatybilność z oprogramowaniem Native Instruments Traktor.

II. Funkcje

 • 4-kanałowy/8-wejściowy mikser z systemem Matrix czasu rzeczywistego
 • System wszechstronnych wejść/wyjść pozwalający w łatwy sposób podłączyć inne źródła dźwięku
 • Oszałamiający, 24-bitowy przetwornik audio o wysokiej rozdzielczości
 • Funkcja Dual-Deck z możliwością miksowania z 4 źródeł
 • Natywne wsparcie dla aplikacji Serato DJ (w pełnej wersji), Virtual DJ oraz Mixvibes Cross
 • Mapowanie Denon DJ dla aplikacji Native Instruments Traktor
 • Dotykowa, 105mm tarcza JOG o wysokiej rozdzielczości
 • Jednolite, 10mm potencjometry Pitch o rozdzielczości 14-bitowej
 • Zaawansowany i intuicyjny układ sterowania dla wszystkich funkcji
 • 8 przypisywanych przycisków zapewniających płynne i wszechstronne sterowanie efektami
 • Oprogramowanie Serato DJ Intro w zestawie (z możliwością bezpłatnej aktualizacji do pełnej wersji Serato DJ)
 • Dwa symetryczne wejścia mikrofonowe z niezależnym FX i EQ
 • Zgodny z MIDI, zapewniona kompatybilność z wieloma aplikacjami DJskimi
 • Rzeczywiste wejścia liniowe 1/2 dostępne w trybie PC z możliwością odtwarzania/nagrywania
 • Wysokiej jakości stalowa obudowa oraz profesjonalne komponenty

III. Zdjęcia