DENON DJ Nights 2009

Dzięki uprzejmości Marcina dane mi było w raz z kolegą z forum Frankee?m gościć na jednej z pierwszych imprez tego cyklu. Całe to wydarzenie odbyło się 24.07.2009 w klubie Platinium w Warszawie mieszczącym się przy ul. Aleksandra Fredry 6, gdzie byliśmy zaproszeni na godzinę 20.00.

Cały pokaz zaczął się o 20 z minutami, po przybyciu już wszystkich zaproszonych. W specjalnie przygotowanej sali V.I.P.  zaczęła się prezentacja dwóch najnowszych produktów od DENON?a, jakimi są DN-X1700 oraz DN-S3700, którą oczywiście poprowadził sam Marcin Supeł. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo miło zaskoczony samym przygotowaniem, jak i poziomem merytorycznym samej prezentacji. Dosłownie przeszła ona moje najśmielsze oczekiwania. Sama prezentacja okraszona była materiałami video oraz informacjami prezentowanymi na sporej wielkości ekranie LCD. Cały materiał był również nagrywany (zapewne niedługo się pojawi w sieci).

Mimo, iż ogólnie jestem zaznajomiony z linią produktów, to z przygotowanej prezentacji naprawdę wiele ciekawych rzeczy mi samemu było dane się dowiedzieć. Po prezentacji zostały rozdane ankiety, po wypełnieniu których został rozlosowany odtwarzacz DN-S3700, po czym rozpoczęła się feta i sami mogliśmy się przekonać o możliwościach owych maszyn. Warto też wspomnieć, że po rozlosowaniu Sebastian (Zadra) przeprowadzał wywiady z uczestnikami imprezy, jako dziennikarz telewizji Horn DJ News. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

Na dwóch salach wystawione były w sumie 4 zestawy o następujących konfiguracjach:
1. DN-X1700 + 2x DN-S3700 + DN-HP700
2. DN-X1100 + DN-HS5500 + DN-S3700 + DN-HP1000
3. DN-X120 + 2x DN-S1200 + DN-HP1000
4. DN-X500 + DN-HD2500 + DN-HC4500 + DN-HP1000

Oczywiście, jak zapewne nietrudno się domyślić ? najbardziej obleganym był zestaw nr  1, jednak i mi udało się dorwać na kilkanaście minut. Po szybkich testach jestem naprawdę bardzo mile zaskoczony ? z całą pewnością mogę stwierdzić, iż DN-S3700 nareszcie posiada feeling biski znanemu temu z gramofonów. Na poprzednich modelach (DN-S3500 oraz DN-HS5500), dokręcanie talerzem owszem było możliwe, ale wymagało nie lada wprawy, delikatności i mi osobiście nie udawało się uzyskać aż takiej precyzji. Tutaj jest naprawdę zupełnie inaczej. Numery po prostu same się zgrywały przy użyciu jedynie aktywnego talerza (beż używania przycisków Pitch Band). Na plus należy odnotować zupełnie inaczej działające przyciski CUE/PLAY (nie da się tego opisać ? to trzeba poczuć samemu), rewelacyjnie rozwiązanie Hot Start?ów (zaznaczanie i szybkie ich kasowanie). Ale jest i jeden minus ciągnący się odkąd pamiętam ? priorytet Plattera nad potencjometrem Pitch (czas opóźnienia został jednak znacznie skrócony względem poprzednich modeli).

Jeśli zaś chodzi o sam DN-X1700 ? byłem bardzo mile zaskoczony mnogością jego funkcji, sposobów jego konfiguracji, oraz to, że jest to naprawdę mikser w 100% cyfrowy (nawet charakterystyka krzywej cięcia regulowana za pomocą knobów jest odwzorowywana na wyświetlaczu). Do innych cech warto zaliczyć REWELACYJNĄ pracę EQ wycinającego do zera (same EQ DN-X1500 bardzo mi pasowało, ale to z DN-X1700 po prostu mnie urzekło) oraz nowość, której nie spotkałem dotychczas w żadnym innym mikserze ? możliwość zapisania swoich osobistych preferencji (a uwierzcie mi, że jest ich naprawdę sporo, o wiele więcej niż w DN-X1500) do pamięci Pendrive i możliwość ich natychmiastowego przywołania w innym egzemplarzu. Kolejną rzeczą jest konfiguracja i praca MIDI (mikser i wbudowana w nim karta dźwiękowa o niskiej latencji) może pracować w 2 trybach ? softwareowym (sterującym jedynie mikserem zawartym w oprogramowaniu i przepuszczającym jedynie sygnał wynikowy przez Master) oraz hardwareowym (obróbka dostarczanych sygnałów z poziomu miksera). Oczywiście dochodzi jeszcze efektor. Cóż mogę powiedzieć ? o wiele bardziej intuicyjny aniżeli w poprzedniku, mnogość jego konfiguracji i łączenia dwóch różnych efektów ? dla kreatywnego DJ?a to jest to! Doszedł również nowy bardzo ciekawy efekt ? BeatBreaker, nie wiem czy dobrze Wam to wyjaśnię, ale polega to na łamaniu stopy utworów. Po prostu wyłapuje stopę i werbel  i korzystając z 10 (jeśli dobrze pamiętam) zaprogramowanych programów możemy tak przestawić „stopę”, że z prostego  4/4 wyjdzie nam bardzo ciekawy łamaniec (do tego mamy możliwość zaprogramowania swoich własnych 5 odmian tego efektu). Co jeszcze mogę napisać ? z początku cały ten ogrom funkcji nieco mnie przeraził, jednak sam przekonałem się, że ten mikser jest jak najbardziej User Friendly i już po kilku minutach zabawy można wykorzystać sporą część potencjału jaka w nim drzemie.

Wracając jednak do samej imprezy, poniżej przedstawiam kilka zdjęć z imprezy ? przepraszam, że tak mało, ale byłem mocno zajęty konwersacją i wymianą poglądów z innymi uczestnikami, poza tym ? uwierzcie naprawdę ciężko się było dopchać do sprzętu.

Na zakończenie pozdrowienia dla całej ekipy z Horna ? Marcina Supła, naszego kierownika serwisu – Andrzeja Kmiecika oraz kolegi z forum ? Zadry.

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009

DENON DJ Nights Warszawa 2009